Bodnutí včelou - APIS MELLIFICA - APIS

 

Klasická situace: léto, oslava narozenin kamarádů, holčička Amálka -  2 roky, spousta dobrot, bazén, děti běhají venku, téměř nahé, naboso.

Když máme malé děti, které ještě nebyly poštípané od včel či vos, jsme plny obav, jaká bude jejich reakce? Jestli nejsou alergické? Jak to zvládneme,...

Přiletěla včela a píchla Amálku do pravého předloktí. Okamžitý hrozitánský křik, jekot mammmmmmmmmííííííííííííííííííííííí. Obligátní otázka? "Nechceš zkusit homeopatikum?" Mezitím obklad z octa, studené, za stálého jekotu malé princezny. "Tak dobrá, nemůžeme nic zkazit, dones." Homeopatická lékárnička pro akutní použití je naštěstí v kabele neustále na dosah. Právě pro tyto případy. Už bez ní v podstatě nevycházím.

Nasypaly jsme "sladkou kuličku" do pusy. Proto děti homeopatika milují, jsou to vlastně "cukrátka" - 2x  po 15 minutách APIS MELLIFICA CH 5.

Pokud dítě nechce pozřít kuličku, je pro něj "nová", tedy neznámá, lze ho ošidit tím, že lék rozpustíme v troše vody (malá pet lahev - voda bez příchutě, ze studny, chlorovaná není ideální). Pokud je dítě zvyklé pít vodu, vypije lék bez potíží, ve 3 - 5 dávkách  po pěti či deseti minutách - do ústupu potíží.

Zpět k Amálce, za chvíli bylo po slzičkách a děti si hrály vesele dál.  Když si vzpomenete na píchnutí včelou či vosou, jak to dvě hodiny pálí a bolí. Někdo možná o štípanci ví i dva dny.

Nedalo mi to a cca za týden jsem volala mamince, co Amálka? Maminka říká: "Dobrý, ale víš co bylo nejúžasnější, že druhý den kolem ní létaly včely nebo vosy a jí to vůbec nevadilo." Žádná hysterie. Záchvaty paniky a děsů. Takový zážitek se většinou bez  nepříjemných zkušeností neobejde.

POZOR!!! Pokud dítě štípne vosa či včela do oblasti hlavy, krku nebo genitálií, doporučuji postupovat stejně s podáním "APISU". Poté co nejrychleji dopravit dítě k lékaři, na pohotovost. Může být ohroženo velkým otokem, který by mohl zabránit volnému dýchání.

 

Kontakt

Homeopatická poradna PRAHA 604 906 321 K0NZULTAČNÍ HODINY: PO - PÁ DLE OBJEDNÁNÍ drlikova@homeoporadce.cz Drahobejlova 54 - 1.patro
190 00 Praha 9
50m od M Českomoravská

Homeopatická poradna LIBEREC
Malá 551, Liberec 25 - Vesec
kapitanova@homeoporadce.cz
tel: 606 304 840
K0NZULTAČNÍ HODINY:
PO - PÁ DLE OBJEDNÁNÍ
NUTNÉ TELEFONICKÉ OBJEDNÁNÍ PŘEDEM!

Homeopatická poradna TURNOV
Havlíčkovo nám. 54, Turnov
fantova@homeoporadce.cz
tel.: 724 153 966
fantova@homeoporadce.cz.